Kolejne warsztaty stolarskie

0
182

20 maja br. przedstawiciele KGW Wiadrów uczestniczyli w kolejnych (trzecich już) warsztatach stolarskich w Ośrodku Działań Twórczych Dariusz Matusiak – Dom Spotkań Twórczych “Ptasia Dolina” w Nowej Wsi Wielkiej. Zajęcia były elementem Kursu Uniwersytetu Ludowego w ramach projektu “Eko-Szansa w uniwersytetach ludowych”. W warsztatach uczestniczyli również przedstawiciele KGW Pogwizdów oraz panie z Paszowic i Kaczorowa.
– W ramach warsztatów wykonywaliśmy konstrukcje na fasolę. Każda grupa zrobiła po dwie. Oprócz tego wykonywaliśmy ogrodzenie dla kompostownika (wspólnymi siłami – jedni wycinali, inni składali i przykręcali elementy ogrodzenia) – relacjonują przedstawiciele KGW Wiadrów.
Nawet przez chwilę padający deszcz nie przestraszył i nie oderwał uczestników od pracy warsztatowej. Była też okazja do rozmów, śmiechu oraz wymiany doświadczeń odnośnie uprawy ogródka.
Znalazł się też czas na kawę, herbatę, wodę z pokrzywą, a na koniec warsztatów był poczęstunek w postaci smacznej zupy jarzynowej przygotowanej przez p. Darka.
– Dziękujemy p. Danusi Nowak, p. Dariuszowi Matusik oraz prowadzącemu zajęcia p. Jędrzejowi Cyganik za kolejne miłe spotkanie i prowadzenie zajęć warsztatowych – oznajmili uczestnicy zajęć.
(źródło: KGW Wiadrów)