Awanse zawodowe polkowickich strażaków

0
18

Uroczysty apel, nominacje na wyższe stopnie oraz oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanej komendy. Pomimo trudnego dla wszystkich służb roku, polkowiccy strażacy mają powody do świętowania.

 

Podczas strażackich uroczystości w Polkowicach obecni byli m. in. przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, parlamentarzyści, władze wojewódzkie, samorządowcy oraz przedstawiciele gminnych służb.

– To dzień dla nas wyjątkowy. Podczas jednej uroczystości obchodzimy Powiatowy Dzień Strażaka, druhom przyznawane są awanse na kolejne stopnie służbowe i wyróżnienia, ale to także dzień, w którym oficjalnie oddajemy do użytku zmodernizowaną komendę – wygodniejszą, obszerniejszą, taką, która usprawni naszą służbę – mówi st. bryg. Sylwester Jatczak, komendant powiatowy PSP w Polkowicach.

Zwracając się do strażaków w imieniu kierownictwa komendy Głównej PSP, nadbryg. Adam Konieczny zwrócił uwagę, że podziękowania i wyróżnienia przychodzą do polkowickich strażaków w bardzo trudnym dla tej służby okresie.

– Przez cały ten czas oprócz standardowej naszej działalności przyjmowaliśmy na siebie zupełnie nowa zadania. Za to należą się wielkie podziękowania dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Te jednostki zawsze były i są najbliżej mieszkańców. Podczas pandemii było to szczególnie potrzebne – mówił zastępca komendanta głównego PSP.

Nadbryg. Konieczny wręczał także wyróżnionym strażakom nominacje na kolejne stopnie służbowe. Awanse zbiegły się z oficjalnym otwarciem zmodernizowanym budynku komendy. Przed wejściem do nowych pomieszczeń przecięto wstęgę, a kapelani strażaccy poświęcili obiekt.

– Ten budynek miał służyć wyłącznie jednostce ratowniczo-gaśniczej, ale jak wiemy z biegiem czasu musiała stać się siedzibą komendy powiatowej oraz pogotowia ratunkowego. Dlatego cieszę się, że między innymi dzięki środkom z naszego budżetu, ale i dotacjom samorządowym, udało się ją zmodernizować – mówi nadbryg. Adam Konieczny.

– Rolą samorządu jest m. in. wspieranie służb, w tym strażaków zawodowych i strażaków ochotników, czyli tych, którzy stoją na co dzień na straży naszego bezpieczeństwa. Dlatego Gmina Polkowice bardzo często włącza się w doinwestowanie jednostek straży pożarnej. Dlatego byliśmy także zaangażowani finansowo w modernizację tej komendy – mówił Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

Podczas uroczystości obecny był także wicestarosta polkowicki Jan Wojtowicz oraz wójtowie z terenu powiatu polkowickiego.

– To bardzo ważny dzień dla mieszkańców całego powiatu polkowickiego, bo to właśnie z tej remizy wyjeżdżają do nich strażacy z pomocą. Więc to szalenie istotne, aby właśnie strażacy mieli godne warunki pracy i odpoczynku – pamiętajmy o pełnionych przez dobę dyżurach – mówił Jan Wojtowicz wicestarosta powiatu polkowickiego.

Zwieńczeniem strażackich uroczystości było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem św. Floriana, patrona strażaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię