Piłkarska majówka w Bolkowie

0
310

Centrum Kulturalno – Biblioteczne Gminy Bolków zorganizowało turniej „Szóstek Piłkarskich” na boisku ORLIK przy Zespole Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie. W zawodach licznie uczestniczyła młodzież oraz dzieci. Zgłosiły się cztery drużyny, w tym jedna tradycyjnie z Kaczorowa. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy starszych i młodszych, po dwie drużyny.
Piłkarze grupy starszej (kl. VII – VIII) rozegrali trzy części po 20 minut. Drużyna z Bolkowa do pierwszej przerwy prowadziła 3:0, jednak po zaciętej grze mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla gospodarzy. Goście zapowiedzieli rewanż, może jeszcze w maju.
Zawodnicy z Kaczorowa wystąpili w składzie: Dawid Błaszczyk, Michał Brejniak, Jakub Bych, Sylwester Błaszczyk, Jakub Gorzkowski, Dawid Jaworski, Nikolas Kaczmarczyk. W drużynie bolkowskiej zagrali: Kornel Rombek, Wiktor Łyczkowski, Oliwier Sadowski, Oliwier Wojnarowicz, Kacper Kostecki, Mateusz Andrzejewski.
Grupa młodszych piłkarzy (kl. III – IV) zagrała trzy części po 10 minut. Wynik meczu był wysoki – 7:0, jednak najważniejsza była dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu.
Na boisku wystąpili: Jerzy Rombek, Julian Rombek, Tymon Pobierzyn, Marcel Filimoniak, Maciej Eysmond, Kornel Wyrwa, Oliwier Doszczeczko, Max Olczyk, Oliwier Gierasimowicz, Rafał Biegus, Dominik Słaby, Olek Karbowiak, Wiktor Haśkiewicz.
W młodszej grupie mecz sędziował Adam Próchnicki, a w starszej Ryszard Bożek.
Dziękujemy dyrektor Zespołu Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa w Bolkowie Beacie Zalewskiej za udostępnienie boiska na rozegranie turnieju piłkarskiego.
CKB Gminy Bolków