Geogadżety wybrane

0
238

Konkurs na Geogadżet Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów jest już rozstrzygnięty. Wszystkie dostarczone produkty są piękne, a my dziękujemy za Waszą pracę, zaangażowanie i zainteresowanie naszym konkursem. Do 23 kwietnia 2021r. wpłynęło 11 prac, a zgodnie z Regulaminem Konkursu i zapisami w projekcie należało wybrać 8 geogadżetów.
29 kwietnia br. odbyło się w Mściwojowie posiedzenie Komisji Oceniającej gadżety, które wpłynęły do konkursu pn. „Geogadżet Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów”.
W skład Komisji weszli: Piotr Pieniążek – Prezes LGD Partnerstwo Kaczawskie, Małgorzata Świderska – członek Zarządu LGD Partnerstwo Kaczawskie, Zbigniew Mosoń – koordynator internetowej grupy „Grupa Góry i Pogórze Kaczawskie”, Leszek Drabczyk – Prezes PTTK Jawor. Członkowie Komisji ocenili wszystkie zgłoszone prace na kartach oceny zgodnie z zapisanymi w Regulaminie Konkursu kryteriami: związek z Geoparkiem Kraina Wygasłych Wulkanów (wyjątkowość i rozpoznawalność), jakość i przyjazność dla klienta (estetyka, użytkowość), dostępność, przyjazność dla środowiska, współpraca z Geoparkiem i charakter promocyjny produktu.
Wybrano następujące produkty na Geogadżety Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów:
* Stemple z Krainy Wygasłych Wulkanów. Robert Maciąg, Etnowarsztaty,
* Wulkan na kadzidełko z kadzidełkami. AGNI Pracownia Jogi i Ceramiki, Agnieszka Gil,
* Magnes + podkładka. Versus Gallery, Martyna Wiszowata,
* Ozdoba piernikowa + brelok Agatek, Martyna Olszowa-Durachta, Pracownia Piernika Artystycznego „Pierniki Martyny”,
* Pachnidła Kaczawskie – Ziołowa Sakiewka Zapachowa, Marta Wiśniewska-Zawierucha, Zielony Wulkan,
* Salamandra, Ceramika artystyczna Elżbieta Telatyńska,
* Zestaw kubek + kolczyki, „RR” Agata Rudnicka,
* Geoklips do notatek, Sławomir Kosz.
Serdecznie gratulujemy. Nagrodą będzie zlecenie wykonania Geogadżetów za max. kwotę 2500 zł brutto dla każdego z laureatów.
Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji projektu współpracy pn. „Marki Lokalne Dolnego Śląska – tworzone z pasją”. Projekt ten współfinasowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”.
Biuro LGD
Partnerstwo Kaczawskie