Wpadł z narkotykami podczas interwencji

0
459

Jaworscy policjanci zatrzymali 21-latka, u którego w kieszeni znaleźli marihuanę. Wcześniej mężczyzna awanturował się ze swoim bratem w miejscu zamieszkania. Podczas interwencji sprawca był agresywny i pobudzony. W trakcie czynności mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Teraz może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
4 maja br. w godzinach popołudniowych dyżurny jaworskiej komendy odebrał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie powiatu jaworskiego. Do przeprowadzenia interwencji został skierowany policyjny patrol.
Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zastali zgłaszającego, który nie mógł sobie poradzić z agresywnym bratem. Sprawcą awantury okazał się 21-letni mieszkaniec naszego powiatu, który podczas interwencji był wyjątkowo pobudzony. Mundurowi zadecydowali o zatrzymaniu mężczyzny. Konieczne również było sprawdzenie, czy nie posiada on przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. Wtedy, policjanci ujawnili w kieszeni spodni zatrzymanego opakowanie z zawartością zielonego suszu. Przeprowadzone testerem wstępne badania wskazały, że zabezpieczona substancja to marihuana. Mężczyzna posiadał przy sobie prawie sześć porcji handlowych tego narkotyku.
Jaworscy śledczy wyjaśniają teraz okoliczności tej sprawy. Sprawdzają również skąd mężczyzna miał narkotyki. Wkrótce 21-latek za swój czyn odpowie przed sądem, a grozić mu mogą nawet 3 lata więzienia.
źródło: KPP w Jaworze