Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczny w Sieci”

0
249

Plakat, komiks, wyklejanka – to kilka sposobów, w jakich uczestnicy konkursu „Bezpieczny w Sieci” prezentowali tematykę cyberzagrożeń w obecnych czasach. Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom z klas I, II i III za udział w konkursie plastycznym, który zorganizowany został w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej przez funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.
Działania profilaktyczne „Bezpieczny w Sieci” prowadzone były w ramach Dni Bezpiecznego Internetu. Akcja adresowana była do uczniów z klas I, II i III wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu jaworskiego.
Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w sieci, kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz zaktywizowanie uczestników konkursu do podejmowania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i rozwijania swojej kreatywności i umiejętności twórczych.
Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wybór był niezwykle trudny. Spośród 82 prac, które zostały zgłoszone, komisja po długich i burzliwych obradach wyłoniła trzech zwycięzców oraz przyznała dwa wyróżnienia: pierwsze miejsce – Antosia Kosterska (klasa III, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Piotrowicach), drugie miejsce – Maja Łucka (klasa III, Szkoła Podstawowa w Budziszowie Wielkim), trzecie miejsce – Lena Kulisz (klasa II, Szkoła Podstawowa w Wądrożu Wielkim), wyróżnienia – Julia Rzepka (klasa III, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze), Martyna Wyrwa (klasa III, Szkoła Podstawowa w Bolkowie).
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w naszym konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnych projektach. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy! Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną i ograniczenia z nią związane, nagrody w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze zostaną przekazane laureatom oraz wszystkim uczestnikom indywidualnie po powrocie do szkół.
źródło: KPP w Jaworze