Śmiertelny wypadek pod Małuszowem

0
1646

W piątek (30 kwietnia br.) po godz. 22 w powiecie jaworskim doszło do zderzenia czołowego dwóch aut osobowych. W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł 20-letni mężczyzna – kierowca jednego z samochodów. Drugi kierujący, z obrażeniami ciała, został przetransportowani do legnickiego szpitala. Przyczynę wypadku bada teraz jaworska policja.

Pamiętajmy, że nie należy wykazywać się brawurą za kierownicą, zwłaszcza kiedy warunki pogodowe są zmienne i nie wiemy co nas może czekać na drodze. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność czy padający deszcz nie są sprzymierzeńcami w podróży. To od nas kierowców zależy czy bezpiecznie dotrzemy do celu. Czasem lepiej zwolnić, zdjąć nogę z gazu, czasem lepiej się spóźnić, ale dojechać tam, gdzie chcemy.

Pamiętajmy także o prawidłowym przygotowaniu auta do jazdy. Sprawdzeniu czy pojazd jest sprawny, o uzupełnieniu płynów, o wymianie opon zgodnie z porą roku i warunkami na drogach, o zapinaniu pasów bezpieczeństwa,  o przewożeniu dzieci w odpowiednich fotelikach samochodowych, o tym, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Wszystkim nam zależy, by dotrzeć do celu “całym i zdrowym”.

źródło: KPP Jawor