Odstąpił od umowy pożyczki, ale pieniędzy nie zwrócił

0
376

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 56-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 3 tysięcy zł pochodzących z zawartej pożyczki. Sprawca odstąpił bowiem od umowy pożyczki, jednak nie zwrócił pieniędzy, które zostały przelane na jego konto. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.
Jedna z instytucji finansowych zawiadomiła Komendę Powiatową Policji w Jaworze o przywłaszczeniu przez 56-letniego jaworzanina pieniędzy z udzielonej mu pożyczki. Śledczy ustalili, że jakiś czas temu, drogą elektroniczną mężczyzna zawarł umowę pożyczki. Firma przelała na konto 56-latka kwotę 3 tysięcy złotych. Sprawca, zdecydował się jednak odstąpić od zawartej umowy i taki też wniosek złożył w terminie. Pożyczkodawca, zgodnie z warunkami zawartymi w umowie, wezwał jaworzanina do zwrotu całkowitej pożyczonej kwoty, która została przelana na jego konto. Pomimo wielokrotnych wezwań do zwrotu pieniędzy, 56-latek nigdy nie wywiązał się warunków zawartej umowy pożyczki i nie oddał środków, które zostały mu pożyczone.
Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Grozi mu teraz kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Bez względu na to, 56-latek będzie musiał zwrócić pokrzywdzonej firmie przywłaszczone środki pieniężne.
źródło: KPP w Jaworze