Włamywacz schwytany

0
569

Rower górski oraz wiertarka udarowa padły łupem złodzieja, który włamał się do piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych na terenie Jawora. Sprawca wyrwał najpierw skobel mocujący kłódkę, po czym z wnętrza pomieszczenia piwnicznego zabrał rower górski oraz wiertarkę udarową, powodując straty o łącznej wartości ponad dwa tysiące złotych. Zatrzymany 25-latek szybko wpadł w ręce jaworskich kryminalnych i usłyszał już zarzut.
13 kwietnia br. mieszkaniec jednej z jaworskich kamienic poinformował policjantów o włamaniu do swojej piwnicy. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, w nocy ktoś wdarł się do budynku wyrywając skobel mocujący kłódkę zabezpieczającą pomieszczenie piwniczne, a następnie z jego wnętrza zabrał rower górski oraz wiertarkę udarową. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę niemałą, bo ponad dwa tysiące złotych.
Jaworscy kryminalni szybko ustalili, iż sprawcą tego włamania jest 25-letni jaworzanin. Policjantom niestety nie udało się odzyskać skradzionego mienia, ponieważ – jak ustalili śledczy – „łup” sprawca sprzedał przypadkowo napotkanym osobom.
Zatrzymany usłyszał już zarzut. Jak się okazało to nie pierwsze włamanie, jakie miał na sumieniu 25-latek. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem w warunkach tzw. recydywy.
Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP w Jaworze