25-latek „wpadł” z narkotykami

0
458

Trzy porcje handlowe marihuany miał przy sobie 25-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bolkowie. Mundurowi zwrócili uwagę na nietypowo zachowującego się mężczyznę, który na widok radiowozu przyspieszył kroku, aby uniknąć kontaktu z policjantami. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim aluminiowe opakowania z zawartością zielonego suszu.
Mundurowi z Komisariatu Policji w Bolkowie nie ustają w wysiłkach mających na celu wyeliminowanie narkotyków z ulic miasta. Podczas patrolowania ul. Sienkiewicza funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął zachowywać się bardzo nerwowo i aby uniknąć kontaktu z policjantami – przyspieszył kroku. Doświadczeni funkcjonariusze postanowili porozmawiać z młodym mężczyzną i spytać o powody takiej reakcji.
Podczas interwencji przy 25-latku mundurowi ujawnili aluminiowe opakowanie z zawartością zielonego suszu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, młody mieszkaniec powiatu jaworskiego został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy.
Tam policjanci zważyli, a następnie przy pomocy testera sprawdzili zabezpieczone przy mężczyźnie środki. Okazało się, że zatrzymany posiadał przy sobie ponad trzy porcje handlowe marihuany. Substancje trafiły do policyjnego depozytu, a 25-latek po zakończeniu niezbędnych czynności został zwolniony i wrócił do miejsca zamieszkania.
Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP w Jaworze