Monitoring miejski w Polkowicach

0
17

Od bramownicy przy ulicy 3 Maja rozpoczął się montaż kamer do monitoringu miejskiego. Budowa monitoringu miejskiego ma potrwać do połowy czerwca. W sumie, obejmie on około 100 kamer.

 

W ramach systemu wizyjnego miasta montowane będą dwa rodzaje kamer: obserwacyjne – na terenie Polkowic i rejestrujące ruch pojazdów – na bramownicach, przy drogach wylotowych z miasta.

– Takiego elementu brakowało – mówi Marcin Szydłowski, dyrektor wydziału informatyki w urzędzie gminy. – Kamery będą służyły temu, aby szybko podjąć ewentualną interwencję w sytuacji, gdy skradziony zostanie pojazd. Będą one rejestrowały, między innymi, numery rejestracyjne, kolory i marki – dodaje.

Kamery obserwacyjne mają być, między innymi, narzędziem w walce z wandalizmem.

– Akty wandalizmu dotyczą przede wszystkim obiektów użyteczności publicznej, na przykład, boisk sportowych, placów zabaw, skwerów czy parków – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach. – Tego typu informacje najczęściej do nas docierają, co stwierdzają również strażnicy podczas codziennych patroli – dodaje komendant.

Budowa monitoringu miejskiego ma potrwać do połowy czerwca. W sumie, obejmie on około 100 kamer, razem z kilkunastoma innymi, które działają od kilku lat i zostaną włączone do nowego systemu. Zamontowane będą w miejscach publicznych, m.in. w parkach, na ulicach i chodnikach. Centrum oglądowe monitoringu miejskiego będzie w Szkole Podstawowej numer 4 przy ulicy Hubala. Jego obsługą zajmie się straż miejska, która będzie  przyjmować zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa.