Kolejne rządowe dotacje na drogi

0
217

Rząd wspiera remont i budowę nowych dróg w gminach i powiatach dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg. Wszystko po to, żeby na polskich drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ważną decyzję dla naszego regionu. Dzięki RFRD na teren powiatu jaworskiego trafi niebagatelna kwota 3 861 785,50 zł. Najwięcej, bo aż 3 mln 600 tys. zł otrzymała Gmina Męcinka na realizację inwestycji drogowej w Męcince i Nowej Męcince. Kwota w wysokości 177994,50 zł trafi do Powiatu Jaworskiego. Zostanie ona przeznaczona na budowę mini ronda na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Piastowskiej, Armii Krajowej i Szpitalnej w Jaworze. Z kolei Gmina Paszowice pozyskała 325 tys. zł na przebudowę drogi gminnej zlokalizowanej na działkach nr 139/3 i 83 w obrębie Wiadrowa.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Więcej informacji o programie: https://www.gov.pl/…/rzadowy-fundusz-rozwoju-drog…