Trwają szczepienia jaworskich policjantów

0
457

Od 25 marca br. trwają szczepienia funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie. Jak wiadomo, funkcjonariusze są jedną z najbardziej narażonych na zakażenie grup zawodowych. Przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19 to sprawa niezwykle ważna dla mundurowych, szczególnie dla poprawy bezpieczeństwa nie tylko ich samych, a także członków ich rodzin oraz całej społeczności lokalnej.
Dla policjantów, którzy są jedną z najbardziej narażonych na zakażenie tym groźnym patogenem grup zawodowych, to przecież kwestia życia i zdrowia ich samych, ich rodzin oraz osób z najbliższego otoczenia. Do chwili obecnej blisko 1450 funkcjonariuszy i ponad 200 pracowników cywilnych na terenie Dolnego Śląska osobiście doświadczyło zarażenia koronawirusem, co pokazuje, na jak duże ryzyko narażeni są mundurowi, dbając każdego dnia o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Dlatego proces szczepienia policjantów jest niezwykle ważną sprawą. Od 25 marca br. każdego dnia kolejni policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie zgłaszają się do Szpitala Specjalistycznego w Świdnicy, aby w tej placówce medycznej przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Już 56 mundurowych z jaworskiej komendy zostało zaszczepionych.
Uzyskując odporności, funkcjonariusze, którzy codziennie pełnią służbę ukierunkowaną na niesienie pomocy społeczeństwu, nie będą musieli się obawiać zakażenia, chroniąc jednocześnie swoje rodziny i bliskich przed poważnymi konsekwencjami związanymi z przebiegiem COVID-19. Pamiętajmy, że zaszczepienie się jest w tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z tym groźnym patogenem i tylko tak jesteśmy w stanie ograniczyć jego rozprzestrzenianie się oraz przyspieszyć powrót do normalności sprzed pandemii.
źródło: KPP w Jaworze