Broń, amunicja i poszukiwany z narkotykami…

0
1002

To nie scenariusz filmu gangsterskiego, a zwyczajna interwencja jaworskich policjantów. Funkcjonariusze patrolując ulice miasta zauważyli mężczyznę, który pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią covid-19, spacerował ulicą Kolejową bez maseczki ochronnej. W trakcie interwencji okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna szybko został zatrzymany. Jednak nie tylko to miał na swoim sumieniu. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki, a na terenie jego posesji broń i amunicję. We wtorek 6 kwietnia br. około godz. 19 funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z jaworskiej jednostki, patrolując okolice dworca PKP, zauważyli mężczyznę, który pomimo obowiązujących obostrzeń covidowych, nie miał założonej na twarzy maseczki ochronnej. Policjanci podjęli więc interwencję wobec sprawcy tego wykroczenia. Podczas legitymowania i sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. 21-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do tutejszej komendy.
To nie był jednak koniec problemów młodzieńca. Okazało się bowiem, że posiada on przy sobie narkotyki. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana. Natomiast w trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń gospodarczych należących do zatrzymanego, kryminalni znaleźli jednostkę broni palnej z magazynkiem oraz pudełko, a w nim pięć sztuk amunicji. Znalezione przedmioty funkcjonariusze przejęli do depozytu. Od wyników przeprowadzonej ekspertyzy zabezpieczonej broni zależeć będzie, czy mężczyzna, oprócz zarzutu za posiadanie środków odurzających, odpowie również za nielegalne posiadanie broni i amunicji.
źródło: KPP w Jaworze