Wiosenna lustracja dróg

0
256

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczął się przegląd dróg powiatu jaworskiego. Celem działań jest weryfikacja poprawności w oznakowaniu oraz sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.
Jaworska policja wraz z zarządcami prowadzi przegląd stanu oznakowania dróg. Działania mają na celu ujawnianie miejsc, które mogą spowodować zagrożenia. W szczególności przeglądowi podlega: sprzeczne, nieprawidłowe i nieczytelne oznakowanie, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, brak lub zniszczone urządzenia drogowe, źle profilowane fragmenty dróg, drzewa rosnące zbyt blisko jezdni oraz inne utrudnienia, mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
W związku z powyższym policjanci oczekują na opinie, uwagi i sugestie, które można przekazać mailem na adres: sylwia.graczyk@jawor.wr.policja.gov.pl, pod numer telefonu KPP w Jaworze: 47-87-452-45 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30.
Informacje w tym zakresie można również zgłaszać do Dolnośląskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich we Wrocławiu ul. Krakowska 28, tel. 71-391-71-00 lub Zarządu Dróg Powiatowych w Jaworze z siedzibą w Zębowicach 44, tel. 76-870-74-70.
źródło: KPP w Jaworze

fot. ilustracyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię