Policjanci odzyskali skradzione quady

0
635

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zabezpieczyli dwa quady o łącznej wartości blisko 50 tysięcy złotych. Jeden z nich został utracony na terenie Szwecji, a drugi skradziono końcem lutego br. z terenu gminy Bolków. Funkcjonariusze zatrzymali również 38-letniego mężczyznę oraz jego 46-letniego wspólnika, którzy odpowiedzą nie tylko za kradzież pojazdu, ale i za paserstwo.
W minionym tygodniu jaworscy kryminalni zdobyli informację, że na terenie jednej z posesji w powiecie jaworskim przechowywane są quady, które pochodzą z kradzieży. Policjanci, dzięki szybkiej i profesjonalniej pracy, w dość krótkim czasie ustalili, gdzie dokładnie znajduje się dziupla. Po wejściu na teren posesji, w pomieszczeniu gospodarczym, znaleźli dwa quady o łącznej wartości blisko 50 tys. złotych.
Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że jeden z zabezpieczonych pojazdów pochodzi z kradzieży, do której doszło w Szwecji, a drugi został skradziony końcem lutego br. z terenu gminy Bolków.
W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego właściciela posesji oraz jego 46-letniego wspólnika. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu oraz paserstwa. Za tego typu przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
źródło: KPP w Jaworze