Nowi funkcjonariusze w jaworskiej komendzie

0
585

Szeregi jaworskiej policji zasiliło dwóch funkcjonariuszy, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. W Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze odbyła się uroczystość ślubowania. Rotę ślubowania przyjął p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, po którym będą pełnić służbę na terenie powiatu jaworskiego.
Przy zachowaniu obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu koronawirusa, w świetlicy jaworskiej komendy, rotę ślubowania wypowiedzieli dwaj policjanci, którzy wstąpili w szeregi Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Niedługo potem nowi funkcjonariusze rozpoczynają 3-miesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych. Szkolenie zakończone jest egzaminem, którego pozytywne ukończenie wiąże się z rozpoczęciem prawdziwej służby w Policji.
Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby. Podkreślił, że służba w policji to trudna misja, pełna zagrożeń oraz nieustannie podejmowanego ryzyka. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, a przede wszystkim odwagi oraz oddania drugiemu człowiekowi. To poświęcenie i próba charakteru, którą nie każdy jest w stanie przejść. Od zaangażowania poszczególnych policjantów zależy wewnętrzne bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Ci, którzy wybrali tę drogę zawodową, mogą być dumni ze swojej decyzji.
Służba w policji jest atrakcyjna pod wieloma względami. Mowa tutaj nie tylko o stabilizacji zatrudnienia, szkoleniach, rozwoju, możliwości pracy w różnych pionach i na różnych stanowiskach ale także wysokich zarobków. Teraz to niemal 4 tysiące złotych na rękę dla nowo przyjętych funkcjonariuszy.
Kto może pełnić służbę w Policji?
* obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
* posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
* posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
Przy zachowaniu reżimu sanitarnego, osoby zainteresowane służbą w policji mogą osobiście dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i złożyć dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze w godzinach od 8 do 15.
źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię