Policjanci rozmawiali z uczniami “dwójki”

0
272

Profilaktyk z jaworskiej komendy wspólnie z dzielnicowym odwiedzili uczniów klas II i III w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworze. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i zjawisku cyberprzemocy. Uczniowie mogli nie tylko powtórzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zostali zapoznani z zasadami konkursu o nazwie „Śnieżny Dekalog”. Także dzielnicowi z Bolkowa promowali ideę konkursu w tamtejszych szkołach.
Spotkania z uczniami klas II i III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze zostały zrealizowane w ramach prowadzonych przez policjantów działań profilaktycznych, ukierunkowanych na edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas pogadanek przedstawione zostały zagrożenia płynące z sieci internetowej, a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. St.asp. Grzegorz Januszek oraz st. sierż. Jan Kołodziejczyk wyjaśniali dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych czy zdjęć oraz przedstawił zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane dla nich filmy poruszające kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie odpowiadali na związane z nim pytania policjantów. Prowadzący spotkanie przypomnieli najmłodszym kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Na koniec funkcjonariusze zachęcali wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Także bolkowscy dzielnicowi włączyli się w promowanie idei tego konkursu. Odwiedzili bowiem szkoły znajdujące się na terenie miasta i gminy Bolków, przekazując plakaty z zawierające informacje dotyczące, nie tylko samego konkursu, ale także bezpieczeństwa na stoku.
źródło: KPP w Jaworze