Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

0
329

24 lutego br. w starostwie powiatowym w Jaworze odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli starosta powiatu jaworskiego Aneta Kucharzyk, oficer prasowa KPP w Jaworze Ewa Kluczyńska, kierownik placówki banku Credit Agricole w Jaworze Małgorzata Rybacka oraz przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego, bezpieczeństwa, rolnictwa, ochrony środowiska i integracji europejskiej rady powiatu Artur Stachera.

Tematem spotkania było omówienie problemów jakie wiążą się z działalnością przestępców wyłudzających pieniądze metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy też metodą „na zwrot długu znajomego” i konieczność przeprowadzenia szerokiej akcji informacyjnej przestrzegającej seniorów przed oszustami.
Przedstawiciel KPP w Jaworze Ewa Kluczyńska zaznaczyła, że dużym problemem jest dotarcie z odpowiednim komunikatem do seniorów oraz potrzeba edukacji prewencyjnej wśród osób w starszym wieku.
Uczestnicy spotkania ustalili, że niebawem przeprowadzona zostanie kampania edukacyjna w dostępnych środkach masowego przekazu oraz przygotowany zostanie cykl spotkań z seniorami w poszczególnych gminach naszego powiatu.
(źródło: Starostwo Powiatowe w Jaworze)