Policjanci pomogli bezdomnemu mężczyźnie

0
544

Dzięki szybkiej interwencji mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze udało się uchronić przed wychłodzeniem 62-letniego mieszkańca Gminy Wądroże Wielkie. W trakcie realizacji zgłoszeń, wskazanych jako zagrożenie w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili zmarzniętego bezdomnego, który przebywał w jednym z budynków gospodarczych, pomimo temperatury poniżej zera.

Podczas codziennej służby mundurowi realizują zgłoszenia naniesione przez mieszkańców powiatu jaworskiego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W sobotnią noc, gdy temperatura na podwórku była poniżej zera, policjanci weryfikowali informację o osobie bezdomnej zajmującej pomieszczenie w budynku gospodarczym na terenie Gminy Wądroże Wielkie. W pustostanie bez okien i drzwi policjanci ujawnili 62-letniego mężczyznę, który okryty był kurtką i kocem, a w dłoniach trzymał plastikową butelkę, z letnią już wodą. Mężczyzna był przemarznięty – miał sine ręce i twarz. Z uwagi na niską temperaturę, która realnie zagrażała życiu bezdomnego, mundurowi przewieźli go do schroniska w Jeleniej Górze.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu jaworskiego o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, na policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. 

źródło: KPP w Jaworze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię