Podinspektor Adam Jacek Pilch nowym komendantem

0
873

Od wczoraj obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze objął podinsp. Adam Jacek Pilch – dotychczasowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

Podinsp. Adam Jacek Pilch rozpoczął służbę w Policji w 1991 roku jako aplikant Plutonu Pogotowia Policyjnego Patrolowania i Konwojowania Komendy Rejonowej Policji w Jaworze. W roku 1996 zdobywał wiedzę i doświadczenie w służbie, jako funkcjonariusz Referatu Ruchu Drogowego, a od 1997 r. jako dzielnicowy. W 1998 r. podinsp. Adam Jacek Pilch został policjantem Plutonu Patrolowo – Interwencyjnego jaworskiej komendy, a od roku 2000 pełnił funkcję dowódcy tej komórki. Efektem wytężonej i rzetelnej pracy, związanej z jednoczesnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, był awans i objęcie stanowiska kierownika Sekcji ds. Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Za wzorową realizację obowiązków służbowych i postawę w służbie był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany m.in.: brązową odznaką Zasłużony Policjant, brązowym medalem za „Długoletnią Służbę”, medalem „Gloria Intrepidis Et Animi Promptis”, Krzyżem Niepodległości kl. II „za zasługi patriotycznej działalność dla NSZZ Policjantów” oraz złotym medalem „za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”. Praktycznie od początku swojej służby w Policji podinsp. Adam Jacek Pilch aktywnie działa na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów kreując w ten sposób pozytywny wizerunek naszej formacji, zarówno w środowisku policyjnym, jak i społeczności lokalnej. Nagrodą i uznaniem za posiadaną wiedzę i kilkunastoletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, było objęcie w 2014 r. stanowiska Komendanta Komisariatu Policji w Bolkowie, w 2016 r. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, a obecnie Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze.

Podinspektorowi Adamowi Jackowi Pilchowi serdecznie gratulujemy awansu i życzymy wielu sukcesów podczas wykonywania powierzonych zadań, które będą stanowić stabilny fundament funkcjonowania tutejszej komendy oraz nieustającego dobrego zdrowia i realizacji zamierzonych planów. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą mu na profesjonalne kierowanie Komendą Powiatową Policji w Jaworze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię