Nowy wóz już w jednostce

0
700

W Budziszowie Wielkim świętowali! W sobotę, 24 października do miejscowości zajechał nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, który będzie służył miejscowej jednostce OSP. Strażacy nie kryją zadowolenia – długo czekali na takiego członka swojej załogi.

Anafi 1.7.3

Jednostka włączona jest do Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego. Nic dziwnego, bowiem strażnica OSP Budziszów położona jest zaledwie kilometr od węzła autostrady A4, a większość wyjazdów to ratownictwo drogowe. Nowy wóz powitano godnie. Był szampan, sztuczne ognie i chrzest wodą. Samochód otrzymał imię Adam, na cześć jednego z fundatorów.
– Cieszymy się ogromnie z tego nabytku. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w jego zdobyciu i sfinansowaniu, pani Marszałek Elżbiecie Witek i panu nadbrygadierowi Adamowi Koniecznemu, zastępcy komendanta głównego PSP – mówi Zdzisław Osak, prezes OSP Budziszów Wielki.
Samochód wyposażony w sprzęt ratownictwa technicznego, wyposażony w sprzęt hydrauliczny, pianę, z zasobnikiem na tysiąc litrów wody, będzie służył szczególnie na autostradzie A4.