W Jędrzychowie powstały wianki z darów jesieni

0
256
dav

Szesnaście osób wzięło udział w warsztatach, w czasie których tworzono stroiki z jesiennych darów. Zajęcia odbywały się w ramach wygranego projektu „Jędrzycho-WIANKI” tworzą cuda i wianki”. Środki na przeprowadzenie warsztatów pozyskało koło gospodyń wiejskich.

W stroikach przygotowanych podczas warsztatów w Jędrzychowie królowały kolory jesieni.  Szesnaście osób podczas tworzenia stroików wykazało się niezwykłą kreatywnością. Zajęcia odbyły się dzięki środkom pozyskanym przez koło gospodyń wiejskich.

– Poprzez jesienne warsztaty chciałyśmy urozmaicić kobietom ten jesienny, często monotonny czas. Głównym zamiarem była integracja mieszkanek naszej miejscowości – mówi Joanna Oczkoś-Miżejewska, sołtys Jędrzychowa. – Dzięki dotacji Działaj Lokalnie udało nam się zakupić nie tylko materiały do zajęć, ale i wyposażenie, jak na przykład pistolety do kleju na gorąco, które posłużą nam jeszcze przez długi czas – podkreśla.

Zajęcia odbywały się w ramach wygranego projektu „Jędrzycho-WIANKI” tworzą cuda i wianki”, który w całości został sfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowaną przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”. Jesienne stroiki ozdobiły domy uczestników zajęć, a Jędrzycho-WIANKI już planują kolejne warsztaty.

– Do warsztatów użyliśmy sztucznych, miniaturowych dyń różnego rodzaju, mech do ozdobienia doniczki, korę drzew i gałązki do dekoracji. Ponadto różne ozdoby typu jabłka, jeżyny, grzybki, żołędzie, szyszki, drewniane jesienne zwierzątka oraz sztuczne liście – wymienia Katarzyna Huzarska, prezes Koła Gospodyń Wiejskich Jędrzycho-WIANKI. – W sklepach jest bardzo dużo ciekawych i pięknych rzeczy więc w głowie rodzą się takie pomysły, jak te – dodaje.

Zajęcia odbyły się dzięki środkom pozyskanym przez koło gospodyń wiejskich.