Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

0
429

Jaworscy policjanci odwiedzili „zerówkowiczów” oraz uczniów klas I, II i III Szkoły Podstawowej Snowidzy. Podczas pogadanki dzieci poznały pracę funkcjonariuszy, obejrzały sprzęt policyjny oraz dowiedziały się, jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi. W ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i przechodzić przez przejście dla pieszych.

W ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” jaworscy policjanci od początku września prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Tym razem, w ramach ogólnopolskiej akcji policjanci zawitali do Szkoły Podstawowej w Snowidzy. „Zerówkowicze” oraz uczniowie klas I, II i III z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze. Prowadzący spotkanie funkcjonariusz starał się wyrobić wśród nich m.in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także, jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi, ze zwierzętami oraz do czego może doprowadzić zabawa zapałkami lub niebezpiecznymi przedmiotami. Zgromadzeni uczniowie byli uświadamiani również pod kątem cyberprzemocy oraz zagrożeń w Internecie.

w/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp. szt. Ewa Kluczyńska