Razem sięgną po unijną kasę

0
640

Jawor wraz z czterema gminami powiatu jaworskiego razem startuje po środki unijne w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. W Starej Kopalni w Wałbrzychu na zaproszenie prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, burmistrz Jawora Emilian Bera oraz wójtowie: Wądroża Wielkiego Elżbieta Jedlecka, Męcinki Mirosław Brzozowski, Mściwojowa Mariusz Foryś, Paszowic Sebastian Oszczęda podpisali deklarację przystąpienia do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Nowych członków powitał gospodarz spotkania Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który jest liderem Aglomeracji Wałbrzyskiej. – Cieszę się, że nasz ZIT powiększył się o kolejne gminy. Za nami wiele spotkań i uzgodnień, lecz dziś łączy nas jedno – razem walczymy o jak największe środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska skierowane do obszaru funkcjonalnego wszystkich już teraz 28 gmin, w tym także powiatu jaworskiego – podkreślał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Każdy z nowych członków przedstawił potencjał swojej gminy. Nie zabrakło podziękowań złożonych na ręce prezydenta Romana Szełemeja oraz wszystkich 23 gmin za jednogłośną zgodę na przystąpienie 5 gmin naszego powiatu do Aglomeracji Wałbrzyskiej.

– Pracujemy wspólnie z sąsiadami nad rozwojem naszych gmin w nowej perspektywie unijnej na lata 2021-2027 na zasadach partnerskiej współpracy. Stawiamy sobie za cel rozwój w wielu obszarach naszych gmin, a przede wszystkim poprawę bytu naszych mieszkańców. Dołączyliśmy do sprawdzonego porozumienia 23 samorządów naszego subregionu pod przewodnictwem lidera Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha. Dzięki współpracy w tak szerokim i doświadczonym gronie samorządowców mam nadzieje, że z sukcesem sięgniemy po środki unijne, które pozwolą wyjść tej części regionu z peryferii rozwojowej – powiedział burmistrz Jawora Emilian Bera.

Obecnie gminy stoją przed wyzwaniem przygotowania niezbędnych dokumentów strategicznych i projektowych tak, aby w efekcie być w pełni gotowym na nowe konkursy unijne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię