Wybory przewodniczącego Rady Seniorów

0
120

Leszek Wyczesany złożył rezygnację z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Polkowice.  Większością głosów na nowego przewodniczącego wybrano Mirosława Zbieronia.

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii spotkała się Rada Seniorów Gminy Polkowice. Jednym z głównych punktów spotkania było powołanie nowego przewodniczącego po tym, jak Leszek Wyczesany złożył swoją rezygnację.

– Dziękuję za dotychczasową współpracę oraz zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, wybierając na przewodniczącego. Niestety, z przyczyn zdrowotnych muszę zrezygnować z pełnienia tej zaszczytnej funkcji – powiedział Leszek Wyczesany. – Niniejszym składam rezygnację i przystępujemy do wyboru nowego przewodniczącego.

Większością głosów na nowego przewodniczącego wybrano Mirosława Zbieronia.

– Będę prowadził radę zgodnie z planami, które mamy i realizował zadania, które pan burmistrz i rada miejska nam nałożą – zapewnił Mirosław Zbieroń nowo wybrany szef Rady Seniorów Gminy Polkowice. – W czasach pandemii będziemy się spotykać na pewno rzadziej niż byśmy chcieli. Natomiast będziemy omawiać bieżące i przyszłe działania na rzecz seniorów. Chcemy wspomóc seniorów w codziennym życiu – dodał Mirosław Zbieroń.

Obecny podczas obrad rady seniorów burmistrz Polkowic podziękował dotychczasowemu przewodniczącemu za zaangażowanie i pogratulował nowemu szefowi rady.

– Powołanie rady seniorów było jedną z pierwszych decyzji, którą podjąłem po objęciu funkcji burmistrza Polkowic. To kolejna z tych płaszczyzn, gdzie nasi seniorzy mogą być aktywni, po Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Domu Dziennego Pobytu czy Klubie Seniora. W naszej gminie tych miejsc jest wiele. Polkowiccy seniorzy są bardzo aktywni. Jestem z tego niesamowicie dumny – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Wybuch pandemii pokrzyżował nam plany i seniorzy ze względów bezpieczeństwa zawiesili spotkania w ramach rady. Bardzo się cieszę, że po tak długiej przerwie wracamy do działania – dodał burmistrz.

Na obrady rady seniorów przyszli również przedstawiciele gminnych jednostek i spółek, które prowadzą działania na rzecz osób starszych. Seniorzy mogli porozmawiać m.in. z dyrektorem ds. medycznych polkowickiej przychodni, Mariuszem Piskórzem, który odpowiadał na pytania dotyczące między innymi dostępności przychodni oraz szczepionek przeciw grypie. Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej zapewniła, że w okresie pandemii, jak i po niej osoby potrzebujące pomocy, mają ją zapewnioną. Bogatą ofertę dla seniorów przygotowaną przez Centrum Kultury w Polkowicach omówiła Dorota Trzmielewska.  Z Radą Seniorów Gminy Polkowice spotkał się również rektor Uczelni Jana Wyżykowskiej, w ramach które działa Uniwersytet Trzeciego Wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię