Drzewka na terenie Przytuliska

0
534

W sobotę 19 września grupa jaworzan, w tym radni z Klubu Bezpartyjnych Samorządowców Rady Miejskiej, wzięli udział w akcji sadzenia drzewek pozyskanych z Nadleśnictwa Jawor. Lasy państwowe rozdawały sadzonki drzew za darmo w całej Polsce. Łącznie było ponad milion sadzonek.
W tym roku więcej oferowano drzewek liściastych. To wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji SadziMy! W akcji wzięły udział przedszkolaki, seniorzy oraz mieszkańcy, którzy zdecydowali się na posadzenie drzewka na swojej posesji.
Sadzenie drzewek na terenie Przytuliska było kontynuacją wcześniejszej akcji pomocowej dla bezdomnych psów przygotowanej przez tę samą grupę. Wówczas z pozyskanych środków wybudowano specjalną ławkę do nauki chodzenia dla psów oraz zakupiono karmę. Obecnie w Przytulisku dla psów przy ul. Słowackiego w Jaworze posadzono 50 drzewek na terenie zielonych wybiegów. Sadzonki ogrodzono, aby psy ich nie uszkodziły i regularnie podlewano w czasie ostatniej suszy. Jest nadzieja, że się przyjmą i będą urozmaiceniem oraz ożywią teren.