Policjant z Jawora pomógł rannym w Wałbrzychu

0
566

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek na ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu. Kierujący dostawczym fiatem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi m-ki Seat, którym podróżowały dwie osoby. Pierwszej pomocy rannym osobom udzielił policjant wydziału kryminalnego jaworskiej komendy, który po zakończeniu czynności służbowych wracał z Wałbrzycha. W wyniku zdarzenia dwie osoby, którym pomógł jaworski funkcjonariusz trafiły do szpitala. 

W piątkowe przedpołudnie (11 września br.) funkcjonariusz wydziału kryminalnego jaworskiej Policji wracał z Wałbrzycha, gdzie wykonywał czynności służbowe. Jadąc ul. Uczniowską  zauważył leżącego w rowie seata, a w pobliskiej zatoczce stał uszkodzony dostawczy fiat. Policjant niezwłocznie zatrzymał się, aby udzielić osobom poszkodowanym pomocy. W leżącym na prawym boku seacie znajdowały się dwie zakleszczone osoby. Funkcjonariusz bez chwili wahania najpierw pomógł kobiecie wydostać się z auta, po czym przeniósł ją w bezpieczne miejsce. Następnie policjant udzielił pomocy kierowcy seata, któremu pomógł wyjść z samochodu, przeprowadził go z dala od miejsca zdarzenia i ułożył w pozycji bocznej ustalonej. O zaistniałym zdarzeniu funkcjonariusz telefonicznie poinformował dyżurnego wałbrzyskiej komendy. Jak się okazało kierujący fiatem podczas włączania się do ruchu wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo seatowi, który to na skutek zderzenia wpadł do  rowu. Osoby, którym pomógł jaworski policjant, z ogólnymi obrażeniami trafiły do szpitala, a ich  życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do czasu przyjazdu patrolu wałbrzyskiej drogówki, jaworski funkcjonariusz pilnował także, by sprawca kolizji nie oddalił się z miejsca.
Dzielny policjant to funkcjonariusz z 12-letnim stażem, na co dzień pełniący obowiązki asystenta Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Jak sam podkreśla – służba w Policji jest dla niego zaszczytem, a niesienie pomocy innym traktuje jako swój obowiązek. Funkcjonariuszowi gratulujemy wzorowej postawy i  życzymy mu samych sukcesów.
źródło i fot. KPP Jawor

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię