Zielona alejka na polkowickim Rynku

0
102

Zieloną alejkę na polkowickim Rynku utworzą planty. W tym roku na terenie gminy przybędzie ponad 700 drzew. Gmina Polkowice rozbudowuje swoje zielone płuca.

 

„Zieloną alejkę” na polkowickim rynku utworzą platany, które nie tylko ozdobią serce miasta, ale również schłodzą betonowy plac. Będzie to idealne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców, szczególnie w okresie letnim.

– Zazielenienie polkowickiego rynku to krok do tego, aby stał się miejscem wypoczynku dla polkowiczan. Sam projekt „Zielona alejka” wpisuje się w działania gminy dotyczące zwiększenia ilości sadzonych drzew – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Przypominam, iż w tym roku posadzimy ich na terenie gminy w rekordowej liczbie ponad 700. Celem tych działań jest tworzenie zacienionych miejsc do odpoczynku i likwidacja tzw. „miejskich wysp ciepła” – dodaje burmistrz.

Z początkiem sierpnia ogłoszono  przetarg, który wkrótce wyłoni wykonawcę „Zielonej alejki”. Ozdobi ona Plac Piastów na polkowickiej starówce. Część kostki brukowej, która obecnie znajduje się w tym miejscu, zastąpi pięć platanów.

– W miejscu, w którym mają stanąć platany jest tak zwana miejska wyspa ciepła. Betonowe ściany budynków i kamień na posadzce podczas upałów oddaje temperaturę. Drzewa będą pełnić tam rolę klimatyzatorów, schłodzą powietrze i poprawią mikroklimat – wyjaśnia Elżbieta Kaczorowska, gminny architekt zieleni.

„Zielona alejka” to kolejny krok do tego, aby gmina Polkowice stała się zielonymi płucami Zagłębia Miedziowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię