Walcząc z wirusem tworzą galerię

0
589

W Pogwizdowie realizatorzy projektu pt.: “Z wirusem walczymy – w Pogwizdowie galerię tworzymy!” z programu Działaj Lokalnie pracują nad jego dobrym rozwojem i wspierają mieszkańców w podjętych działaniach.

Od czerwca do tej pory zrealizowano już kilkanaście dostaw przeróżnych materiałów dla lokalnych artystów, m. in. materiały plastyczne, rękodzielnicze, rzeźbiarskie, do wyszywania, dziergania, lepienia z gliny, tworzenia makramy. Zapowiada się piękna galeria bogata w różnorodne rękodzieła, którą organizatorzy planują zaprezentować pod koniec września w Pogwizdowie oraz na łamach obsługiwanych internetowych portali społecznościowych.

W lipcu ogłoszono dwa konkursy związane z tegorocznym projektem, mianowicie konkurs LITERACKI pt.: “W Pogwizdowie z wirusem walczymy i w działaniu się jednoczymy!” (rodzaj literacki dowolny – wg upodobań autora) oraz konkurs PLASTYCZNY pt.: “W Pogwizdowie z wirusem walczymy i w działaniu się jednoczymy!” (technika i format prac dowolne). W konkursach mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, niezależnie od wieku, termin oddania prac 10.09.2020 r.

Poza konkursami, zakupem i dostarczaniem materiałów dla artystów organizowane są także inne działania w ramach projektu, które mają na celu integrację mieszkańców oraz wzmocnienie zaangażowania i zainteresowania małą ojczyzną. Jest tutaj mowa o pracach porządkowych. Pierwsze zorganizowane prace polegały na pielęgnacji efektów zrealizowanego rok temu projektu pt.: „Dawniej Długa Wieś, dziś Pogwizdów – przyjedź i zwiedź!”, co było właśnie nawiązaniem do działań z tamtego okresu. Zadbano o teren wokół tablic informacyjnych i stojaków rowerowych zakupionych i zamontowanych w 2019 r. dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie, ale także uporządkowano teren przy drewnianym drogowskazie, który powstał dzięki dobrej współpracy sąsiedzkiej. W środę popołudniu 12 sierpnia planuje się kolejne prace porządkowe w Pogwizdowie, tym razem wokół świetlicy wiejskiej, w parku i na Polanie pod Gwiazdami. Organizatorzy zachęcają do udziału w projekcie i podejmowanych działaniach.