Dzielnicowi zawitali na półkolonię

0
582

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2” dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Jaworze spotkali się z dziećmi spędzającymi letni wypoczynek na półkolonii. Tematem przewodnim spotkań było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci otrzymały także wiele cennych wskazówek, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku.
W związku z realizacją działań między innymi pn. „Bezpieczne Wakacje” , „Bezpieczna woda” – st. post. Paulina Gierat oraz mł. asp. Tadeusz Szpilewski spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanej przez Szkołę Podstawowa nr 5 w Jaworze. Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, mundurowi przeprowadzili spotkanie szkoleniowe, którego celem jest zapewnienia bezpiecznego wypoczynku.
Ważnym elementem prelekcji było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk i unikania tych, które są niestrzeżone. Funkcjonariusze wspólnie z dziećmi wymieniali kolejne zagrożenia, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania. Realizując założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowi przybliżali regulamin konkursu pn.: „Artystyczny przewodnik”.
Mundurowi przypominali dzieciom także, jak powinny postąpić, gdy zaczepi je osoba nieznajoma oraz w sytuacji, kiedy się zgubią. Zwracali też uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku oraz przestrzegali przed rozpalaniem ognisk, a także organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
Na koniec spotkania dzielnicowi zorganizowali konkurs dotyczący wiedzy, jaką dzieci uzyskały podczas spotkania. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali od policjantów drobne upominki.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię