Pożyczka dla przedsiębiorców w Polkowicach

0
118

Trzynaście milionów złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej na pomoc lokalnym firmom. Urzędnicy czekają na wnioski.

Przedsiębiorcy z powiatu polkowickiego mogą składać w urzędzie pracy wnioski o pożyczkę w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz o dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

– Posiadamy również pieniądze dla firm na refundację wynagrodzeń oraz składek ZUS dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę oraz w ramach umów cywilno-prawnych – informuje Elwira Błażewska-Dacyszyn, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach.

Organizacje pozarządowe mogą korzystać z Tarczy Antykryzysowej od niedawna. Jest to pożyczka umarzalna do pięciu tysięcy złotych, pod warunkiem „prowadzenia organizacji pozarządowej przez trzy miesiące od daty otrzymania pomocy”. Wysokość pożyczki wynosi 10 procent łącznych przychodów osiągniętych w poprzednim roku bilansowym. Przychód nie może przekroczyć 100 tysięcy złotych. Drugą formą pomocy organizacjom pozarządowym jest dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników (zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz umów cywilno-prawnych. Wnioski i załączniki znajdują się na stronie: Polkowice.praca.gov.pl – należy je składać w powiatowych urzędach pracy.