Jaworscy policjanci świętowali

0
579

23 lipca w Galerii Historyczno – Artystycznej ARS ET HISTORIA w Bolkowie odbyły się obchody Święta Policji. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, tegoroczna uroczystość była inna niż dotychczas. Mundurowi świętowali w bardzo wąskim gronie oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Z okazji 101 rocznicy powołania Policji Państwowej w Galerii Historyczno – Artystycznej ARS ET HISTORIA w Bolkowie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Andrzeja Błaszczaka, który w swoim przemówieniu przypomniał o poświęceniu, jakiego podejmują się funkcjonariusze każdego dnia. Komendant podziękował także wszystkim policjantom za pełnienie służby w trudnym czasie pandemii, jak również życzył mundurowym oraz pracownikom cywilnym KPP w Jaworze spokojnej, dającej satysfakcji służby i pracy. Podczas uroczystej zbiórki odczytano także dwa listy gratulacyjne: Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego skierowane do wszystkich policjantek, policjantów i pracowników cywilnych jaworskiej komendy.
Później przyszedł czas na wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku 31 policjantów jaworskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny: jeden funkcjonariusz otrzymał awans na stopień nadkomisarza i jeden na stopień aspiranta sztabowego, dwóch policjantów otrzymało awans na stopień starszego aspiranta, aspirantami mianowano czterech funkcjonariuszy, sześciu funkcjonariuszy mianowano na stopień młodszego aspiranta, na stopień sierżanta sztabowego awansowało trzech policjantów, czterech funkcjonariuszy mianowano na stopień starszego sierżanta, pięciu funkcjonariuszy mianowano na stopień sierżanta i tyle samo na stopień starszego posterunkowego. Komendant Powiatowy Policji w Jaworze insp. Andrzej Błaszczak wyróżnił listami gratulacyjnymi dwóch pracowników cywilnych jaworskiej komendy. Ponadto Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów wyróżnił odznakami honorowym pięciu policjantów – dwóch odznaką złotą i trzech odznaką srebrną. Z kolei szesnastu policjantów otrzymało medale 30-lecia NSZZP za szczególne zasługi dla środowiska związkowo – policyjnego.
Tegoroczne obchody Święta Policji przypadły na czas, w którym utrzymujące się zagrożenie epidemiczne wymusiły istotne zmiany i obostrzenia. Uroczysta zbiórka musiała odbyć się w bardzo wąskim gronie, ze szczególnym zachowaniem reżimu sanitarnego oraz bez udziału gości.
w/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska