Charytatywna sztafeta dla Gracjanka

0
214

Charytatywna sztafeta rozpocznie się 8 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym. Zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Gracjanka, 5-letniego polkowiczanina chorujacego na dziecięce porażenie mózgowe.

Organizatorzy sztafety zaplanowali mnóstwo atrakcji. Będzie bieg, wspinaczka na Mount Everest, kino pod chmurką, animacje i gry sportowe. Sztafeta potrwa 24 godziny.  Rozpocznie się 8 sierpnia o godzinie 16 na stadionie lekkoatletycznym.

– Jest to impreza skierowana do aktywnych osób. Przez całą dobę biegacze będą mogli pobiec lub przejść dowolny dystans oraz wziąć udział w dodatkowych wydarzeniach – animacjach dla dzieci, koncercie plenerowym, nocnej projekcji filmowej i zawodach sportowych – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach. – Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i wsparcia Gracjanka – dodaje.

Uczestnicy akcja będą mogli dołączać do niej w dowolnym momencie. Opłata startowa za udział w imprezie to minimum 30 zł wrzucone do puszki. W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal i numer startowy. Podczas akcji polkowiczanie będą mogli sprawdzić swoje siły na ruchomej ściance wspinaczkowej i wspólnie zdobyć najwyższy szczyt świata – Mount Everest. Wspinaczka odbędzie się w ramach międzymiastowego turnieju organizowanego przez Jerzego Górskiego, realizatora wielu imprez sportowych, mi. in. Crossu Straceńców (wspólnie z KGHM) i Triathlonu w Sławie.

Gracjanek urodził się w 28 tygodniu ciąży. Pierwsze pół roku życia spędził w szpitalu. Chłopczyk choruje na mózgowe porażenie dziecięce ze wzmożonym napięciem mięśniowym lewej strony ciała. Przeszedł również krwawienie dokomorowe do ośrodkowego układu nerwowego, co spowodowało u niego wodogłowie. Gracjanek ma założoną zastawkę komorowo-otrzewnową, która była już dwa razy wymieniana z powodu infekcji. Zmaga się również z dysplazją oskrzelowo-płucną, ma oczopląs i asymetrię ciała.