Błazen Tao na mecie!

0
833

„Poszukaj Tao w miejscu, o którym mówi zagadka i przyślij jego zdjęcie.” Takich komunikatów było dziesięć. Razem z tajemniczym Tao uczestnicy konkursu wędrowali po Bolkowie odwiedzając z nim ciekawe miejsca. Konkurs „Gdzie jest Tao” ogłosił i prowadził przez niemal osiem tygodni, bolkowski ośrodek kultury.
Był to jeden z zaproponowanych przez dom kultury sposobów spędzania wolnego czasu podczas pandemii. Tao zaczął swą wędrówkę przy moście młyńskim. Zanim zawędrował na zamek odwiedził m.in. ratusz, park, dom kultury, Bolkowską Galerię Historyczno – Artystyczną „Ars et Historia”, fontannę w rynku i jedną z restauracji. W sumie dziesięć razy zatrzymywał się na dłużej. Zatrzymywał się po to, by uczestnicy konkursu mieli czas na dotarcie do miejsca „stacjonowania” błazna. Zadania były dwustopniowe. Bo nie wystarczyło tylko znaleźć Tao. Druga część zadania polegała na ujawnieniu ciekawych informacji związanych z odwiedzanym miejscem. Dzięki temu można było nie tylko odwiedzić miejsca, w których nie zawsze się bywa, bo nie leżą na drodze codziennych wędrówek. Można było, dzięki odpowiedziom innych uczestników poznać historię dawną lub współczesną ciekawych bolkowskich zakątków.
– 7 lipca zapraszamy na zamek uczestników zabawy z Tao, a także wszystkich, którzy chcą poznać legendę o Jakubie Tao oraz o synu księcia Bolka II – zachęca Katarzyna Doszczak–Fuławka, dyrektor GMOKSiR w Bolkowie. – Spotkamy się o godzinie 15 na dziedzińcu zamkowym – dodaje pani dyrektor.
mewa