Biorę odpowiedzialność za basen

1
1138
Anafi 1.6.8

To ma być basen na miarę co najmniej połowy XXI wieku. Ten obiekt będzie łączył pokolenia, także historię z nowoczesnością. Radni podkreślali w dyskusji sprawę kosztów utrzymania basenu, obawiając się, że trzeba będzie do niego dokładać.
Obecnie musieliśmy się zadłużyć, aby dokończyć budowę i wykonać infrastrukturę (hotel, nawadnianie, monitoring, itd.). Burmistrz tłumaczył, że nie można było pozyskać pieniędzy z zewnątrz, gdyż w ubiegłym roku nie było konkursu na baseny letnie, nie udało się również pozyskać środków z Ministerstwa Sportu.
Radny Jankowski natomiast uważa, że lepiej się zadłużyć i zainwestować odpowiednie środki, aby być konkurencyjnym wobec innych. Jest przekonany, że ta inwestycja się szybko zwróci, bo to będzie piękny i super nowoczesny obiekt.
– Będziemy mieli pięciometrową skocznię, być może jedyną na Dolnym Śląsku. Nieprawdą jest, że z powodu pięknego basenu będziemy podnosić podatki – wyjaśniał burmistrz.
Radnych interesowało, czy basen jeszcze w tym sezonie będzie otwarty. Burmistrz nie spieszył się z deklaracją, aż w końcu powiedział, że robią wszystko, aby został otwarty w tym sezonie. Wiadomo, że jaworzanie czekają na to z utęsknieniem.
Na zdjęciu: basen letni, stan na 15 czerwca 2020 r.

1 KOMENTARZ

  1. Radny Jankowski natomiast uważa, że lepiej się zadłużyć i zainwestować odpowiednie środki, aby być konkurencyjnym wobec innych. Jest przekonany, że ta inwestycja się szybko zwróci, bo to będzie piękny i super nowoczesny obiekt.
    – to po ile muszą być bilety i ilu musi byćc kąpiących się, żeby nastąpił zwrot poniesionych kosztów ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.