Wiosenna lustracja dróg

0
687
zdięcie: UMWD

Wiosenny przegląd dróg powiatu jaworskiego, trochę opóźniony z uwagi na COVID-19, właśnie się rozpoczął. Celem działań jest weryfikacja poprawności w oznakowaniu oraz sprawdzenie stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.

Jaworska policja wraz z zarządcami prowadzi przegląd stanu oznakowania dróg. Działania mają na celu ujawnianie miejsc, które mogą spowodować zagrożenia. W szczególności przeglądowi podlega: sprzeczne, nieprawidłowe i nieczytelne oznakowanie, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, brak lub zniszczone urządzenia drogowe, źle profilowane fragmenty dróg, drzewa rosnące zbyt blisko jezdni oraz inne utrudnienia, mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
W związku z powyższym oczekujemy na Państwa opinie, uwagi i sugestie, które można przekazać:
– mailem na adres sylwia.graczyk@jawor.wr.policja.gov.pl
– pod numer telefonu KPP w Jaworze 47 874 52 45 – od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30
Informacje w tym zakresie można również zgłaszać do Dolnośląskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich we Wrocławiu ul. Krakowska 28, tel. 71 391 71 00 lub Zarządu Dróg Powiatowych w Jaworze z siedzibą w Zębowicach 44, tel. 76 870 74 70.

W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię