Grafficiarz zatrzymany

0
509

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie elewacji jednego z budynków w Budziszowie Wielkim. Zniszczenia jakich dokonał mężczyzna tym aktem wandalizmu oszacowane zostały na kwotę 3 tys. złotych. O losie grafficiarza zadecyduje teraz sąd.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze została powiadomiona przez właścicielkę baru w Budziszowie Wielkim o uszkodzeniu elewacji tego budynku. Jak się okazało, ktoś zieloną farbą w sprayu wymalował na ścianie budynku niecenzuralne napisy. Kobieta wyceniła straty na niemałą kwotę, bo 3 tys. złotych. Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni później namierzyli „artystę”. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Strzegomia.  Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W swoich wyjaśnieniach tłumaczył, że napis wykonał w chwili wzburzenia, zaraz po tym, jak właścicielka baru zwróciła mu uwagę, by nie parkował swojego auta na jej posesji. Sprawca okazał skruchę i  zobowiązał się do szybkiego naprawienia wyrządzonej szkody.

W świetle obowiązujących przepisów, nanoszenie malunków na elewacje budynków lub inne miejsca, bez zgody ich właściciela albo zarządcy, jest traktowane jak uszkodzenie mienia. 28-latkowi grozić może kara do nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem szkody.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię