Światowy Dzień Pszczół w Jaworze

0
1072

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia tych istot dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Pszczoły to nie tylko słodki i złocisty miód. Wiele roślin nie rozwinie się bez ich zapylenia.

Z masowym ginięciem tych stworzeń zmagamy się już na skalę światową od 2006 roku. A to właśnie one stanowią jedno z najważniejszych ogniw w funkcjonowaniu przyrody.
Pragniemy wspierać wszelkie działania, które mają na celu pomoc w walce z tym przykrym zjawiskiem, dlatego burmistrz Emilian Bera przekazał na ręce Pana Andrzeja Chrynowskiego prezesa R.O.D. im. 750-lecia Jawora specjalne hotele dla owadów, które zapewnią schronienie i możliwość budowy gniazd dzikim pszczołom.

Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych, wywieszając takie domki pomogą pszczołom przetrwać oraz przyczynią się do zachowania równowagi biologicznej.

Jak powiedział Albert Einstein: „Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”.

Informacje na temat dzikich pszczół można znaleźć również w artykule wieloletniego działkowca Pana Ferdynanda Wit, który jest dostępny na stronie internetowej: www.jawor.pl