Rusza rehabilitacja

0
187

Polkowiczanie znów będą mogli korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Działalność w tym zakresie wznawia tak polkowicka przychodnia, jak i Aquapark. Wszystko – jak zapewniają szefowie obu placówek – z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności i bezpieczeństwa.

W ramach kolejnego etapu rozluźniania rygoru sanitarnego rząd zalecił wznowienie zabiegów rehabilitacyjnych. W Polkowicach taką działalnością zajmują się dwie gminne spółki: Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych oraz Aquapark Polkowice – Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne S.A.

– Mówiąc o polkowickim Aquaparku nie można zapominać, że jest to nie tylko obiekt rekreacyjny, ale również centrum rehabilitacyjne. Ze względu na epidemię koronawirusa musieliśmy wstrzymać wszelką działalność – mówi Sebastian Sypko, prezes spółki. – Zadecydowałem, że skorzystamy z danej nam przez rząd możliwości i 7 maja wznowimy część rehabilitacyjną. Wszystko przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności. Nasi rehabilitanci będą pracować w godzinach od 7 do 14.00. Rejestracja będzie odbywać się wyłącznie telefonicznie. Pierwsze w kolejności będą te osoby, które były umówione wcześniej – dodaje.

Rejestracja, wykonywanie zabiegów jak i możliwość poruszania się pacjentów po obiekcie będą objęte poniższymi zasadami. 11 maja natomiast wznowione zostaną zabiegi rehabilitacyjne w PCUZ.

– Wszystko mamy przygotowane – mówi Waldemar Sułek, prezes polkowickiej przychodni. – Dział rehabilitacji będzie pracował na dwie zmiany w godzinach od 7 do 19. Rejestracja na wizyty będzie możliwa wyłącznie drogą telefoniczną. Poprzez teleporadę lekarską pacjenci będą kwalifikowani na zabiegi – dodaje.

Jednocześnie rehabilitowanych będzie mogło być sześć osób. Każda z nich będzie mogła odbyć maksymalnie dwa zabiegi. Pacjenci wejdą do budynku przez tzw. śluzę – zawsze przed pełną godziną zegarową. Potem przejdą do szatni głównej, a stamtąd do działu rehabilitacji. Każdy zostanie poproszony o wypełnienie ankiety aktualizacyjnej.

– Po każdym zabiegu będzie odbywać się dezynfekcja wszystkich przyborów i kozetek. Pomiędzy zabiegami zaplanowane są piętnastominutowe przerwy, podczas których pomieszczenie będzie wietrzone. Po każdej godzinie pracy będą myte podłogi oraz elementy wyposażenia pomieszczeń, z których korzystać będą pacjenci i pracownicy – mówi prezes Waldemar Sułek. – Ze względu na bezpieczeństwo pracowników zadbamy o taką ilość środków ochrony osobistej, która pozwoli prowadzić zabiegi w trybie ciągłym – dodaje.

Część obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie gminy Polkowice została otwarta dla mieszkańców. Na pozostałe trzeba jeszcze poczekać, a to zależy od rozwoju sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Czasowy zakaz korzystania z niektórych obiektów o charakterze użyteczności publicznej został ogłoszony w zarządzeniu burmistrza Polkowic z 20 marca, w ślad za restrykcjami wprowadzonymi w całym kraju w związku z zagrożeniem ze strony COVID-19. Stopniowo, ograniczenia te są przez rząd łagodzone. Stąd też decyzja włodarza gminy o otwarciu niektórych obiektów sportowych.

W Polkowicach mieszkańcy mogą korzystać z boisk sportowych przy ulicach: Legnickiej (trzy), Krótkiej, Sztygarskiej/Lipowej, Ociosowej i Jesionowej oraz w Biedrzychowej, Jędrzychowie, Suchej Górnej, Guzicach, Tarnówku, Pieszkowicach, Sobinie i Żelaznym Moście.

W mieście otwarte są też m.in. korty tenisowe i stadion lekkoatletyczny przy ul. 3 Maja, stadion miejski przy ul. Kopalnianej, Orlik 2012 przy ul. Przemkowskiej, centrum piknikowe przy ul. Modrzewiowej, ścieżka zdrowia oraz obiekty sportowe i place zabaw, ale tylko te przy placówkach oświatowych na terenie gminy.

– W miarę łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa będziemy otwierać kolejne obiekty na terenie gminy – dodaje Wojciech Marciniak, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Wśród nich są przede wszystkim place zabaw znajdujące się w przestrzeni publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię