Po wirusie ruszają żłobki i przedszkola

0
218

Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wziął udział w wideokonferencji z dyrektorami polkowickich przedszkoli i żłobka. Omawiano stan przygotowań do ewentualnego, ponownego otwarcia tych placówek.

Podczas spotkania mówiono o podejmowanych od kilku dni działaniach, mających na celu bezpieczne przyjęcie dzieci. Opracowano m. in. specjalne procedury postępowania, a do zasobów posiadanych przez przedszkola i żłobek doszły środki i sprzęt dezynfekcyjny przekazany przez Gminę Polkowice. Decyzji o terminie otwarcia jednak nie podjęto.
Podczas wideokonferencji dzielono się za to wątpliwościami, czy pomimo ogromnych starań i nakładu środków, uda się w pełni zabezpieczyć zdrowie dzieci, rodziców i personelu. „Staramy się zapewnić im maksimum bezpieczeństwa, ale każde takie działanie obciążone jest jednak ryzykiem”, zwracali uwagę dyrektorzy, na których spoczywa odpowiedzialność za podjętą decyzję.
Ostatecznie zdecydowano, że na początek pracownicy wszystkich placówek ponownie skontaktują się z rodzicami, którzy zadeklarowali chęć przyprowadzenia swojego dziecka do przedszkola bądź żłobka. Warto nadmienić, że do tej pory wielu z nich już zmieniło swoją decyzję na podstawie własnej oceny rozwoju epidemii w Polsce.
Kolejną wideokonferencję z dyrektorami przedszkoli i żłobka w Polkowicach zaplanowano na najbliższy piątek (08.05). Tych kilka dni da dyrektorom pełniejszy obraz sytuacji, jaka wytworzy się w otwieranych przez inne gminy placówkach. Może to mieć wpływ na decyzję, co dalej z polkowickimi przedszkolami i  żłobkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię