Dni Polkowic odwołane

0
305

W związku z trwającą pandemią koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, tegoroczne Dni Polkowic zostały odwołane. Środki, które miały być wykorzystane na zorganizowanie święta miasta, wrócą do budżetu Gminy Polkowice.

Prace nad różnorodnym i pełnym wrażeń programem trwały od października ubiegłego roku. Pracownicy oraz dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach z decyzją o odwołaniu Dni Polkowic czekali do ostatniej chwili, mając nadzieję, że będą mogły odbyć się nawet w okrojonej wersji oraz przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Na ostateczną decyzję o odwołaniu święta miasta wpływ miała informacja o zakazie organizacji imprez masowych do września b.r. w parkach miejskich, przekazana Centrum Kultury przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Polkowicach. Przypomnijmy, że już do tej pory Centrum Kultury w Polkowicach zmuszone było odwołać szereg imprez kulturalnych, właśnie ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, sytuacja finansowa samorządów będzie w tym roku bardzo trudna. Dlatego środki przeznaczone na organizację tegorocznych Dni Polkowic wrócą do budżetu Gminy.

Liczba osób z terenu gminy Polkowice u których stwierdzono obecność koronawirusa od wielu tygodni jest na bardzo niskim – w porównaniu do sąsiednich gmin – poziomie. To zasługa m. in. naszych mieszkańców, którzy odpowiedzialnie poddają się rygorom sanitarnym. Nie wolno zaprzepaścić tej sytuacji decydując się na ryzykowne rozwiązania, a do takich z pewnością należy obecnie organizacja imprez masowych.

Centrum Kultury w Polkowicach na bieżąco śledzi rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju i w naszym regionie. Jak tylko będzie się ona poprawiać, będzie rozwijać swoją ofertę kulturalną, dostosowując ją do obowiązujących przepisów sanitarnych. Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię