Strzelali z broni pneumatycznej. Jest akt oskarżenia

0
1065

Czternaście zarzutów usłyszeli dwaj mieszkańcy Jawora, którzy strzelając z broni pneumatycznej uszkodzili 13 wiat przystankowych oraz siedem szyb w samochodach osobowych zaparkowanych na terenie naszego miasta. Tym aktem wandalizmu sprawcy spowodowali szkody w wysokości 19.200 zł na szkodę Gminy Jawor oraz blisko 4.600 zł na szkodę osób prywatnych. Jaworscy policjanci zakończyli czynności w tej sprawie.

Funkcjonariusz z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zakończył aktem oskarżenia sprawę dotyczącą wandalizmu, jakiego dopuścili się 20-letni mieszkaniec Jawora oraz jego starszy o rok kolega. Sprawcy, w okresie pomiędzy 29 października a 2 grudnia ubiegłego roku, w godzinach nocnych, strzelając z broni pneumatycznej, uszkodzili 13 szyb w wiatach przystankowych usytuowanych na terenie całego miasta. Straty jakie poniosła Gmina Jawor to niemała kwota, bo 19.200 złotych. Mężczyźni nie poprzestali jednak na demolowaniu przystanków. Urządzili sobie bowiem „zawody” i strzelali w szyby aut zaparkowanych w różnych miejscach Jawora.

Sprawcy nie zostaliby ujęci, gdyby nie intensywne działania prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego jaworskiej policji. Śledczy zabezpieczyli m.in. nagrania kilku monitoringów z terenu miasta. Na jednym z nich zarejestrowano moment oddawania strzału z broni pneumatycznej w szybę samochodu osobowego. Funkcjonariusze znając pojazd, którym poruszali się wandale, szybko zatrzymali obu sprawców. Mundurowi zabezpieczyli także broń, która została następnie przesłana do badań laboratoryjnych.

Podejrzani usłyszeli 14 zarzutów. Prokurator Rejonowy w Jaworze zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu balistyki, akta wraz z zebranym w sprawie materiałem dowodowym  zostały przesłane do prokuratury z wnioskiem o oskarżenie obydwu mężczyzn. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności. 
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię