Będą surowe kary. Policja ostrzega łamiących obostrzenia

0
1868

To już nie jest czas na informowanie, ani na pouczanie. Wobec osób łamiących nowe obostrzenia w związku z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą koronawirus, jaworscy policjanci będą nakładać mandaty oraz kierować wnioski do sądów rodzinnych wobec nastolatków wychodzących samotnie z domów. Nowe obostrzenia mają na celu nasze bezpieczeństwo.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jaworscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz całego powiatu będą skrupulatnie podchodzić do nowych obostrzeń. Osoby, które narażają zdrowie swoje i innych będą musiały się liczyć z surowymi konsekwencjami. Na ulicach naszego miasta będzie jeszcze więcej patroli, w tym pieszych i rowerowych.

Uwagę funkcjonariuszy będą zwracały głównie miejsca, gdzie gromadzą się ludzie, a szczególnie młodzież. Policjanci będą sprawdzać m.in. parki, place zabaw, skwery, plenerowe siłownie, dworce czy boiska. 

Nowe przepisy wskazują, iż osoba poniżej 18. roku życia musi poruszać się z osobą dorosłą, choć nie musi to być opiekun prawny. Jeżeli taki nieletni będzie przebywał z inną osobą poniżej 18. roku życia, mundurowi będą informować sąd rodzinny. Natomiast opiekunowie prawni, którzy dopuścili do takich sytuacji muszą niestety liczyć się z konsekwencjami.

Od 1 kwietnia poruszając się w grupach dwuosobowych należy zachować odległość co najmniej 2 metrów. Dotyczy to również osób mieszkających razem. Policjanci nie będą jednak mierzyli tych odległości, ale sytuacje, gdy ktoś będzie szedł zbyt blisko siebie, na pewno będą zwracały uwagę patrolujących policjantów.

Wszystkie osoby przebywające na kwarantannie będą nadal kontrolowane. Wobec mieszkańców naszego powiatu, którzy nie będą stosować się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

Jaworska Policja apeluje więc o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię