Kierował tirem kompletnie pijany

0
853

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Przekonali się o tym w miniony weekend jaworscy policjanci. Ujęli bowiem 51–letniego mężczyznę, który kompletnie pijany kierował ciężarówką. Zatrzymany w niedzielę 22 marca ok. godz. 16 mężczyzna miał prawie 2,59 promila w wydychanym powietrzu.

Kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się obywatel Ukrainy, który w niedzielne popołudnie kierował tirem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Dyżurnego jaworskiej policji zaalarmowała obsługa stacji paliw. Pracownicy CPN byli świadkami niebezpiecznej jazdy tego kierowcy drogą W323 z Legnicy, zaś kamery monitoringu zarejestrowały jak 51-latek cofając tirem  uderza w ogrodzenie stacji paliw. Patrol natychmiast ruszył na miejsce. Okazało się, że mężczyzna  jest kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,59 promila w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, a także jego prawo jazdy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Oprócz jazdy „na podwójnym gazie” odpowie także za uszkodzenie mienia. Prokurator Rejonowy w Jaworze zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Tym razem jednak niebezpieczna jazda została w porę przerwana przez jaworskich policjantów i nie doszło do tragedii. Za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyźnie grożą teraz 2 lata więzienia.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię