Eliminacje miejskie “Pegazika”

0
882

Za nami 25. Dolnośląski Konkurs Recytatorski “Pegazik” – etap miejski. Przegląd odbył się 27 marca br. w Teatrze Miejskim w Jaworze.
W kategorii “młodsi” pierwsze miejsce zdobyła Natalia Koniak, druga była Emma Gotowska a trzecią pozycję ex aequo wyrecytowali Zofia Poniewierska i Wojciech Motyka.
W kategorii “starsi” pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Mroczek, a druga była Julia Wiśniewska. Laureaci pierwszych i drugich miejsc w każdej z kategorii wiekowej wystąpią podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w Teatrze Miejskim w Jaworze 17 marca o godz. 9. Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom konkursu. Wielkie podziękowania dla instruktorów, nauczycieli, opiekunów artystycznych, którzy wspierali recytatorów w trakcie konkursu oraz podczas przygotowań do niego.
Jury obradowało w składzie: Anna Łukaszewska – nauczyciel języka polskiego w LO nr 1 – przewodnicząca jury, Angelika Olecka – nauczyciel języka polskiego w PCKZiU, Marta Pawłowska – nauczyciel w SP nr 5, Ewa Suchecka – psycholog w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji, Hanna Hołub – pracownik JOK – sekretarz jury.
(JOK)