Otwarte Drzwi u Kubusia Puchatka

0
812

Przedszkole Publiczne nr 8 im. Kubusia Puchatka zaprosiło 26 lutego br. rodziców z dziećmi na tzw. Drzwi Otwarte. Jest to akcja prowadzona w różnych placówkach w celu zapoznania z budynkiem, nauczycielami, oswojenia z miejscem oraz poznania warunków pracy i nauki dzieci. Od września w roku szkolnym 2020/2021 Kubuś Puchatek zaprasza w swoje gościnne progi dzieci w wieku 2,5-5 lat, które we wrześniu będą miały 2,5 roku.
Przedszkole oferuje: zajęcia z języka angielskiego, zajęcia korekcyjne, terapię pedagogiczną, socjoterapię, terapię ręki, zajęcia z logopedą (6-latki), zajęcia z rytmiki, warsztaty teatralne, warsztaty muzyczne, sale 6-latków wyposażone w tablice interaktywne. Zajęcia prowadzone są również w sali doświadczania świata oraz sali gimnastycznej. Przedszkole wyposażone jest w TAJEMNICZĄ WYSPĘ, która jest jedynym w Polsce urządzeniem, łączącym trzy zastosowania: tablicę interaktywną, podłogę interaktywną oraz projektor multimedialny w jednym urządzeniu!
W ramach współpracy ze środowiskiem, cyklicznie organizowane są wyjścia do zakładów pracy, do zakładów usługowych, na okolicznościowe wystawy, do biblioteki, do tężni na basenie „Słowianka”, wycieczki autokarowe. Dzieci biorą udział w imprezach organizowanych przez ECMEN, JOK, m.in. w konkursach plastycznych, konkursach recytatorskich, teatralnych, wokalno -tanecznych. Istnieje ścisła współpraca z PORE w zakresie badań przesiewowych 6-latków, pedagogizacji rodziców, konkursów recytatorskich i zajęć dla dzieci uzdolnionych “Mądra główka’. W czasie akcji Drzwi Otwarte informowano rodziców o sposobie rekrutacji. Dla najmłodszych gości przygotowano kilka gier i zabaw integracyjnych. Zwiedzano również przedszkole oraz krótko omówiono proces adaptacyjny dziecka w przedszkolu. Na koniec zaproszono gości na poczęstunek.
AKa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię