4. Jaworska Pajda Chleba już 10 maja

0
1549

W jaworskim Ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące organizacji 55. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego CCC Tour Grody Piastowskie oraz 4. edycji Jaworskiej Pajdy Chleba – wyścigu szosowego dla amatorów, w którym uczestniczył burmistrz Emilian Bera, wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, prezes Stowarzyszenia Grody Piastowskie Bogdan Rzepka oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Michał Bander.
Postawiono na współpracę pomiędzy samorządami omawiając m.in. sprawy dotyczące wyznaczenia trasy, zapewnienia obsługi czy zabezpieczeń. Już 10 maja w ramach wyścigu kolarskiego do Jawora i Męcinki zawitają zawodowcy oraz amatorzy kolarstwa z całej Polski oraz Europy.
Do wyboru będą dwie trasy:
* mała Pajda Chleba, która będzie liczyć około 20 km;
* duża Pajda Chleba, która będzie liczyć 50 km, dla bardziej zaawansowanych zawodników.
Tradycyjnie wyścig wystartuje z jaworskiego Rynku przez piękne tereny Męcinki wraz z premiami górskimi finiszując w centrum miasta. W tym dniu nie tylko będzie można sprawdzić swoją wytrzymałość na tak długiej trasie, ale także będzie to doskonała okazja do zobaczenia profesjonalistów w tej dziedzinie. A dla smakoszy nie zabraknie pysznej Pajdy Chleba! Zapraszamy.