Muzyczne odwiedziny

0
691

Początek nowego roku, dzień Babci i Dzień Dziadka oraz wiele innych powodów stało za odwiedzinami zespołu ludowego „Echo” u pensjonariuszy bolkowskiego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kamiennogórskiej.
Zespól był tam niedawno, zaledwie przed Bożym Narodzeniem zeszłego roku. Jednak każde odwiedziny są w tym miejscu wydarzeniem radosnym i oczekiwanym. Także takie, jak to – wieloosobowe i z piosenką na ustach.
Pensjonariusze oczekiwali na zespół w świetlicy. Przygotowali poczęstunek i nastawili się nie tylko na słuchanie, ale też wspólne śpiewanie z zespołem, bo „Echo” przygotowało popularne, lubiane piosenki i kolędy, a wśród nich takie, które znają niemal wszyscy. Mieszkańcom domu przy Kamiennogórskiej najbardziej podobały się skoczne i wesołe melodie ludowe. Piosenek i kolęd zespół i pensjonariusze zaśpiewali sporo. Pewnie niektóre z nich jeszcze zabrzmią w murach DPS, bo obie strony umówiły się już na kolejne spotkanie za jakiś czas. Tym razem również z papierową wersją kilku piosenek, by pensjonariusze pewniej śpiewali i mogli to robić, kiedy zespół już pójdzie do domu.
mewa
fot: mewa, R. Neumann

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię