Karnawał z ”Iskierkami”

0
596

Było podobnie, jak za każdym razem, a jednak inaczej. I jak zawsze różnorodnie. Klub Twórców Poezji Regionalnej „Iskierka”, który działa przy domu kultury w Bolkowie, zaprosił na swój kolejny, a pierwszy w tym roku program.
Zaprosił oficjalnych gości, zespoły, muzyków i widzów – słuchaczy, miłośników śpiewu, przyjemnej i lekkiej zabawy oraz… tańca. Środowe popołudnie i wieczór miały być „Wieczorem pieśni, humoru, satyry i wesołej zabawy” – i takie były. Jako pierwsi na scenie pojawili się gospodarze, założyciel i szef „Iskierek”, Marian Cwanek oraz panie Helena Cwanek, Maria Szewczyk, Maria Całus, Helena Wysocka, Kazimiera Błońska i Regina Kuczkowska. Przy akompaniamencie gitary Ryszarda Bożka opowiedzieli i zaśpiewali o dzisiejszych babciach i dziadkach – to z okazji ich święta, które właśnie wszyscy wokół celebrowali, problemach i radościach ludzi oraz o Bolkowie, który jest częstym tematem ich występów. „Jaworzanie” czyli chór z Jawora zaprezentował przede wszystkim kolędy. Śpiewali nie tylko oni, ale cała sala… „Echo”, zespół ludowy, który w tym roku obchodzi jubileusz (zawiązał się 15 lat temu), wszedł na scenę po „Jaworzanach”. Kolędę zaśpiewał tylko jedną. Potem popłynęły skoczne, wesołe i taneczne melodie i piosenki – takie, by już w tym momencie zacząć wspólną zabawę na tanecznym parkiecie. A kiedy panie i panowie z „Echa” zeszli na parkiet, były już nie tylko wspólne tańce, ale i taneczne korowody – wężyki i wywijańce. Grał i śpiewał niezawodny Ryszard Bożek, pod nieobecność zapowiadanego nowego dyskdżokeja, który miał zadebiutować podczas tej imprezy, tajemniczego „Mister Tada”.
Poczęstunek w postaci ciast oraz kawy i herbaty był całkiem potrzebnym dopełnieniem tego czasu, bo trudno byłoby opuszczać przyjazne miejsce, nawet gdy żołądek dopominał się o swoje prawa. I co jeszcze ważne podkreślenia: wśród widzów byli nie tylko seniorzy – nawet dzieci i młodzież stęsknili się za podobną możliwością spędzenia zimowego czasu w cieple i wśród ciepłych życzliwością ludzi. Byli też obecni burmistrz Bolkowa Grzegorz Kucab i wiceszefowa rady miejskiej Małgorzata Ciołko.
mewa
fot. mewa, Wiesław Flaczyński GMOKSiR Bolków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię